Polska Polityka Wschodnia

Polska Polityka Wschodnia to coroczne spotkanie ekspertów, dziennikarzy, działaczy trzeciego sektora, samorządowców i decydentów dotyczące głównych zagadnień polityki RP wobec krajów Europy Wschodniej. Głównym celem konferencji jest przeanalizowanie bieżącej sytuacji międzynarodowej i zaproponowanie rozwiązań na przyszłość.  

W tym roku spotykamy się 22 listopada w Ossolineum, aby porozmawiać o przyszłości polskiej polityki wschodniej po wyborach parlamentarnych- o kontynuacji i zmianie, o naszych relacjach z wschodnimi sąsiadami i partnerami oraz o walce Ukrainy z agresją rosyjską. Konferencję organizujemy zawsze wspólnie z instytucjami zajmującymi się Europą Wschodnią. 23-24 listopada będziemy kontynuować naszą debatę w Zamku na Wodzie w Wojnowicach. Wstęp jest zarezerwowany wyłącznie dla osób z imiennymi zaproszeniami. W razie pytań prosimy o kontakt: office@kew.org.pl

WERSJA SKRÓCONA PROGRAMU (PDF)

WERSJA SZCZEGÓŁOWA PROGRAMU (PDF)

Pierwszy dzień konferencji (22 listopada) w Ossolineum jest otwarty dla wszystkich ale z koniecznością rejestracji. Pierwszy dzień konferencji będzie retransmitowany przez telewizję TVN24 bis.

Konferencja jest organizowana dzięki wsparciu Miasta Wrocławia, Miasta Gdańska, Zakładu Narodowego im. Ossolineum oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Poszczególne panele współorganizują kluczowe instytucje zajmujące się w Polsce tematyką wschodnią: Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW), Studium Europy Wschodniej UW, Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), warszawskie biuro German Marshall Fund (GMF Warsaw), Instytut Europy Środkowej, Fundacja Ukraina, Instytut Praw Migrantów, Fundacja Solidarności Międzynarodowej oraz partnerzy medialni: Outriders, Nowa Europa Wschodnia i New Eastern Europe.