Pierwsze Ukraińsko-Polsko-Niemieckie Forum Ekspertów odbędzie się 18-19 maja w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich przy ulicy Szewskiej. Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie, Fundacji Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu w Polsce i Kolegium Europy Wschodniej.
(w języku angielskim)
Konferencja składa się z trzech bloków tematycznych i ma na celu zbliżenia perspektyw liderów biznesowych, naukowych i społecznych w kwestiach bezpieczeństwa, odporności i innowacji. Forum było poprzedzone trzema okrągłymi stołami, podczas których przygotowano wytyczne do dalszych rozmów:
- Business as a Bridge (18 lutego 2026)
- Human Capital in Motion (18 lutego 2026)
- European Security Architecture in Transition (16 kwietnia 2026)
Forum jest wspierane przez International Rescue Committee Poland, Fundację Batorego oraz Miasto Wrocław. Partnerem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w woj. dolnośląskim i opolskim.


