9 października zapraszamy na sobotni wieczór z poezją grecką i białoruską do Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie
SAMOTNA GRECKA DUSZA. KAWAFIS – SEFERIS – ELITIS
20:00 Czytanie wierszy współczesnych greckich twórców – od Konstandinosa Kawafisa przez Jorgosa Seferisa po Odiseasa Elitisa – i wspólny namysł nad istotą samotności i tęsknoty oraz ocalającą siłą poezji. Spotkanie poprowadzi Łukasz Galusek, zastępca dyrektora MCK ds. programowych, udział wezmą m.in. tłumacz Seferisa – Michał Bzinkowski i tłumacz Kawafisa – Jacek Hajduk.
Wszyscy miłośnicy greckiej poezji zaproszeni są do czynnego współudziału.
BIAŁORUŚ: POEZJA I TERROR
21:00 Spotkanie z udziałem Wałżyny Mort, białoruskiej poetki mieszkającej w USA, której wiersze wkrótce ukażą się w Polsce. Tematem rozmowy będzie obecna sytuacja w Białorusi, siła poezji, ale także słów protestu wypisanych na murze, w obliczu terroru i nakazu milczenia. W spotkaniu wezmą udział: Julia Cimafiejewa, Andrej Adamowicz i Bohdan Zadura. Dyskusję poprowadzi Bartosz Sadulski.
Oba spotkania odbędą się w siedzibie MCK. Będą również transmitowane na żywo na naszym Facebooku