Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

od kilku lat powoli ratujemy od zniszczenia, podnosimy ze stanu zapaści i remontujemy jeden z najpiękniejszych i wyjątkowych polskich zabytków – renesansowy zamek na wodzie w Wojnowicach. Powoli staje się on miejscem spotkań i dialogu, refleksji i namysłu nad Europą i jej historią, miejscem i obecnością Polski w historii, debatą nad kondycją współczesnego człowieka i całych zbiorowości.

Wojnowice są i pozostaną zawsze miejsce otwartym dla wszystkich. Zarówno dla tych, którzy chcą się wzbogacić intelektualnie, jak i dla tych, którzy chcą czerpać przyjemność z kontaktów z otaczającą Zamek na wodzie przyrodą.

Zamek na wodzie w Wojnowicach został przejęty w formie darowizny przez fundację założoną przez Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego „Kuriera z Warszawy” (tego samego, który jest bohaterem filmu „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego) w stanie bardzo zdewastowanym i bez żadnych systemów ochronnych i zabezpieczających

Sporo udało się już zrobić dzięki życzliwości i pomocy wielu osób i instytucji. Nadal jednak Zamek potrzebuje Państwa wsparcia. Najpilniejszym zadaniem obecnie jest zbudowanie systemu ochrony przeciwpożarowej z czujnikami w każdym pomieszczeniu oraz bezpośrednim radiowym połączeniem z jednostką straży pożarnej. To ogromny koszt- 113 510,53 zł. Udało się już zebrać 40 800,00 zł. Potrzebne jest jeszcze 72 710,53 zł (wg stanu na dzień 23.05.2019 roku). Koszt ten przekracza wszelakie możliwości finansowe Kolegium Europy Wschodniej, które jest organizacją społeczną, niedochodową i nie prowadzi działalności gospodarczej a wyłącznie programy społeczne i kulturalne. Bez Państwa pomocy Zamkowi grozi zniszczenie i dewastacja spowodowana choćby małą iskrą czy innym zdarzeniem losowym.

Każda wpłata, choćby 1 zł przybliży osiągnięcie tego celu. Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy. Proszę pamiętać, że darowiznę (wpłaconą na rachunek bankowy Kolegium) można odliczyć od podatku dochodowego za rok 2019.

Europa dla nas to pojęcie nie tylko geograficzne, lecz przede wszystkim etyczne.

Wyznaczają ją nie granice, a ideały.

BARDZO PROSIMY O POMOC WE WSPÓLNEJ SPRAWIE!

Numer KRS: 0000013264

Rachunek bankowy Kolegium Europy Wschodniej do darowizn:

Bank PKO BP nr 79 1440 1185 0000 0000 1717 5009

z dopiskiem „ochrona ppoż

Darowiznę można odliczyć od podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych za rok 2019.

pocztowkaKEW_2

 

Zatwierdź lub wpisz dowolną kwotę

Wpisz swoje dane

* pola wymagane
Wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu z siedzibą w Wojnowicach, przy ul. Zamkowej 2, moich danych, zgodnie z polskim prawem, w szczególności Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz.U. Nr 133, poz. 883). Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu informuje, że użytkownik ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawienia lub usunięcia.

Wybierz metodę płatności

 

 

 

Menu