unnamed-224 czerwca o godz. 17:00 na debatę z udziałem Andrzeja Grajewskiego zaprasza Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Oprócz autora przygotowywanej przez Wydawnictwo KEW książki W dialogu i zwarciu Relacje Stolicy Apostolskiej ze Związkiem Sowieckim 1922-1991 w dyskusji udział wezmą metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki i wicerektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego Myrosław Marynowicz.

Andrzej Grajewski przedstawi wyniki najnowszych badań w ukraińskich archiwach i opowie, jak na papieską działalność reagowało KGB. Wraz ze swoim rozmówcami będzie dyskutować o źródłach polityki wschodniej Jana Pawła II i spróbuje podsumować politykę Watykanu wobec Związku Sowieckiego po drugiej wojnie światowej. Wydarzenie będzie miało formę online i będzie transmitowane na kanale Youtube Centrum oraz na profilu Centrum na Facebooku. Rozmowa będzie tłumaczona na trzy języki: polski, ukraiński i rosyjski.

DialogPremiera książki W dialogu i zwarciu Relacje Stolicy Apostolskiej ze Związkiem Sowieckim 1922-1991 jest planowana na koniec 2020 roku. Andrzej Grajewski jest politologiem i dziennikarzem, długoletnim zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Gość Niedzielny”. Jest autorem między innymi Papież musiał zginąć. Wyjaśnienia Ali Agcy i Rosja i krzyż. Z dziejów Kościoła Prawosławnego w ZSRR. Był członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej I kadencji i członkiem Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych.

 

Menu